Новина

від 25.09.2021

КПВВ на Донбасі: прикордонники розповіли про ситуацію на гуманітарних дорожніх коридорах

При перетині КПВВ на Донбасі потрібно встановлювати державний додаток «Вдома» для контролю самоізоляції. Тому під час перетину слід мати сучасний смартфон — лише на такий пристрій можна встановити цей сервіс.

Уникнути цього можуть ті, хто зробив хоча б одне щеплення проти коронавірусу. Але російські “Супутник V” та “Супутник Лайт” для цього не підходять, адже ці препарати не ухвалили у ВООЗ.

Також треба заздалегідь оформити електронну перепустку від СБУ.

В правила по перетину кордону або КПВВ на лінії розмежування для іноземців введений пункт, який раніше не передбачався, про звільнення від самоізоляції іноземців та осіб без громадянства, які планують пройти через Україну транзитом. На це їм дається 48 годин.

За інформацією міністерства охорони здоров’я України, для перетину КПВВ при відсутності документа, що підтверджує отримання повного курсу вакцинації від COVID-19 вакцинами, включеними ВООЗ в перелік дозволених для використання в надзвичайних ситуаціях або довідки 063-О про перше щеплення за курсом вакцинації від COVID-19 (крім осіб до 18 років), потрібно буде здати безкоштовний експрес-тест на визначення антигену коронавірусу SARS-CoV-2.

При цьому українські прикордонники не будуть брати до уваги документ про вакцинацію російськими препаратами (Супутник V, ЕпіВакКорона тощо.), оскільки на території України вони не визнаються.

Як повідомлялося, 28 липня 2021 року Кабмін України вніс зміни до постанови КМУ №1236 від 9 грудня 2020 року про протиепідемічні обмеження в частині перетину державного кордону і проходження самоізоляції особами, які повертаються з-за кордону. Правила перетину кордону були посилені для протидії можливій хвилі захворюваності штамом коронавируса «Дельта». Зокрема, всі, хто в’їжджає з РФ і Індії, зобов’язані будуть пройти 14-денну самоізоляцію.

Нагадаємо:

  • 16 червня 2021 року Кабмін продовжив адаптивний карантин до 31 серпня, але значно послабив карантинні обмеження, оскільки на всій території України досягнуто «зеленого» рівня епідеміологічної небезпеки. Таким чином перетин державного кордону з будь-яких країн став безперешкодним для українців або іноземців з посвідкою на постійне проживання. Так само безперешкодно громадяни України можуть перетинати КПВВ на Донбасі та на адмінкордоні з окупованим Кримом.
  • З 17 червня 2021 року для громадян України, які прибувають на підконтрольну уряду територію з тимчасово окупованих територій Донбасу та Криму скасовано обов‘язкову самоізоляцію та обсервацію, оскільки з цього дня на всій території України встановлена «зелена» зона рівня епідемічної небезпеки. При перетині КПВВ українцям не потрібно встановлювати додаток «Вдома».

Теги: корупція, новини корупції

Новини партнерів

Загрузка...