Новина

від 24.11.2021

До суду переданий позов щодо незаконного будівництва на території Олешківської Січі, про яке повідомляв ЦЖР

Про це повідомляє сайт IPC-Херсон з посиланням на інформацію Херсонської обласної прокуратури.

Як зазначається, за позовом Олешківської окружної прокуратури Цюрупинським районним судом відкрито провадження у справі про приведення до належного стану пам’ятки історії та археології національного значення «Олешківська Січ».

«Прокуратурою встановлено, що власником комплексу відпочинку, розташованого поблизу об’єкту культурної спадщини – пам’ятки історії та археології національного значення «Олешківська Січ», у порушення вимог законодавства та спеціального режиму використання ділянки змонтовано на її території об’єкти електричних мереж. Це призвело до пошкодження культурного прошарку ґрунту та зміни естетичного вигляду», – йдеться в повідомленні.

Враховуючи виявлені порушення, прокуратура звернулася до суду з відповідним позовом.

Будівлі, звдені ТОВ «СТРОЙ СІТІ» біля Олешківської Січі Фото: investigator.org.ua

Центр журналістських розслідувань звернув увагу на незаконну забудову об’єкту ще у 2018 році. Журналісти з’ясували, що територія пристані колишнього целюлозно-паперового заводу, що межує з пам’яткою, через яку вже збудували лінію електропередач, належить підприємству «Строй сити». Його кінцевими власниками є Владлен Гірін, який не раз балотувався в мери Херсона, та його брат – бізнесмен Геннадій Гірін.

За даними Інспекції з охорони пам’яток, довкола Олешківської Січі була встановлена охоронна зона та зона регульованої забудови, використання якої дозволяється тільки після археологічного дослідження. Усі охоронні зони пам’ятки вказані в її паспорті, оформленому ще у 1994 році. Однак після того, як брати Гіріни облюбували і почали забудовувати ділянку, що накладалась на план пам’ятки, його змінили. За новим планом територію самої Січі урізали, а зону регульованої забудови взагалі не позначили.

Журналісти не раз відвідали незаконне будівництво вже у 2020 році та встановили, що його не лише не було припинено, а навпаки, на історичній пам’ятці з’явились нові об’єкти інфраструктури.

«Це щастя для людей, якого раніше ніколи не було!», – прокоментував тоді знищення історичної пам’ятки забудовник Владлен Гірін.

Подробиці розслідування Центру журналістських розслідувань читайте в матеріалі «Безхазяйна Олешківська Січ».


Теги: корупція, новини корупції

Новини партнерів