Новина

від 21.01.2022

США ввели санкції проти нардепів від ОПЗЖ Козака та Волошина, а також екс-регіоналів Олійника та Сівковича за сприяння РФ у дестабілізації України

Про це повідомляється на сайті міністерства фінансів США.

Як зазначається, Козак, Волошин, Олійник та Сівкович включені до санкційного списку США за участь «у контрольованій російським урядом діяльності з надання впливу з метою дестабілізації України».

«Названі особи діють за вказівками російської ФСБ та підтримують керовані з Росії операції впливу, спрямовані проти США, їхніх союзників та партнерів. Ці чотири особи грали ту чи іншу роль у російських глобальних кампаніях для дестабілізації ситуації в суверенних державах для сприяння політичним цілям Кремля. США продовжать робити кроки через такі дії, як це, і в партнерстві з українським урядом, для ідентифікації, викриття та припинення дестабілізаційних дій Росії», – йдеться в інформації.

У повідомленні наголошується, що російська розвідка отримала вказівку вербувати чинних та колишніх українських чиновників для того, щоб підготуватися до взяття під контроль уряду та критичної інфраструктури України. «У центрі цієї роботи – Тарас Козак та Олег Волошин, два чинні народні депутати від партії Віктора Медведчука, який вже під санкціями США за його роль у підриві суверенітету України у 2014 році», – йдеться у тексті.

Як зазначається, Козак, який контролює кілька телеканалів, допомагав реалізовувати план ФСБ щодо очорнення високопоставлених представників близького оточення Володимира Зеленського, звинувачуючи їх у провалі боротьби з епідемією коронавірусу. Крім того, Козак використав свої медіаресурси для просування дезінформаційних наративів у зв’язку із президентськими виборами в США, які спочатку запустив Андрій Деркач. У США вважають, що у 2020 році Козак співпрацював із агентурою ФСБ.

Щодо Волошина наголошується, що він працював з російськими агентами для ослаблення позицій українського уряду, а також з росіянином Костянтином Клімником, пов’язаним із ФСБ, на якого наклали санкції за спроби впливати на вибори у США – для координації передачі інформації для впливу на вибори у США.

Щодо Олійника в Мінфіні США зазначили, що він втік до Росії з України після Революції Гідності та поділяє антизахідні погляди. У США вважають, що він у 2021 році за вказівкою ФСБ займався збором інформації про критичну інфраструктуру України.

Сівкович, за даними Мінфіну, у 2021 році працював із мережею агентів російської розвідки над проведенням операцій впливу, спрямованих на те, щоб заручитися підтримкою України для офіційної передачі Криму Росії в обмін на виведення підтримуваних РФ сил на Донбасі, де сепаратисти продовжують отримувати підтримку з Росії .

«На початку 2020 року Сівкович координував із російськими спецслужбами просування дезінформаційної кампанії Деркача проти президентських виборів у США 2020 року. Сівкович, який має зв’язки із ФСБ, також підтримував операцію впливу, націлену на Сполучені Штати з 2019 по 2020 рік», – йдеться у повідомленні.

Санкції передбачають блокування всього майна та активів цих осіб у США або тих, які перебувають в управлінні громадян США або американських компаній, а також блокування будь-яких компаній, які безпосередньо чи опосередковано, на 50% або більше перебувають у власності цих осіб. Без дозволу OFAC громадянам США забороняється здійснювати транзакції щодо активів цих осіб, надавати на їх користь або отримувати від них кошти, товари та послуги.

Нагадаємо: 

  • 9 липня 2020 року народний депутат Андрій Деркач оприлюднив запис розмови людей із голосами схожими на голоси п’ятого президента України Петра Порошенка і президента Російської Федерації Володимира Путіна.
  • 10 вересня 2020 року Андрій Деркач був включений до санкційного списку Агентства з контролю за іноземними активами Мінфіна США (OFAC) за програмою, запровадженою щодо осіб, які намагалися втрутитися у процес виборів США.
  • 11 січня 2021 року OFAC ввело обмежувальні заходи проти семи фізичних осіб і чотирьох медіа-ресурсів з України, які входять в пов’язану з Росією мережу зовнішнього впливу, пов’язану з «російським агентом», нардепом Андрієм Деркачем, яка втручалася в вибори президента США. До санкційного списку, зокрема, потрапили нардеп Олександр Дубинський, колишній прокурор ГПУ Костянтин Кулик і екс-нардеп Олександр Онищенко.

Теги: корупція, новини корупції

Новини партнерів