Новина

від 08.08.2022

До порту «Чорноморськ» зайшло перше від початку війни судно в рамках зернової ініціативи

Про це повідомляє Міністерство інфраструктури України.

«Балкер FULMAR S зайшов до порту «Чорноморськ» та готовий для завантаженння. Це перше судно, яке зайшло в український порт з моменту повномаштабного російського вторгнення», – йдеться у повідомленні.

Як зазначається, судно зайшло в ході реалізації Ініціативи про безпечне транспортування зерна та продуктів харчування з українських портів.

Як повідомлялося, 22 липня Україна, Туреччина та ООН у Стамбулі підписали угоду про розблокування українських портів для вивезення зерна. 26 липня в Стамбулі приступив до інтенсивної роботи Спільний координаційний центр, який здійснюватиме моніторинг роботи «зернових коридорів» відповідно до угоди про експорт продовольства з портів України, підписаної 22 липня.

1 серпня 2022 року перше судно з українським продовольством вийшло з Одеського порту: зерновоз Razoni під прапором Сьєрра-Леоне вирушив до Лівану з 26 тис. тонн української кукурудзи.

5 серпня з портів «Одеса» та «Чорноморськ» вирушив перший караван суден з українським продовольством. На борту трьох балкерів NAVI STAR, ROJEN та POLARNET – 57 тисяч тонн української кукурудзи, яка прямує до Туреччини, Великобританії та Ірландії.

7 серпня з портів Великої Одеси вийшов другий караван з українським продовольством. Три судна вийшли з порту «Чорноморськ», ще одне – з порту «Одеса», які перевозять майже 170 тис. тонн агропродукції. Судна прямують до портів Італії, Китаю та Туреччини.

***

О 4 годині ранку 24 лютого 2022 року президент рф Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові, план бліцкрігу — захопити Київ за два-три дні — провалився, російська армія відступила від столиці. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України.

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна росії проти України на всіх майданчиках:

YouTubeFacebook, TelegramTwitter


Теги: корупція, новини корупції

Новини партнерів