Про це повідомила розвідка Великої Британії.
Там нагадали, що 11 січня 2023 року начальник Генштабу РФ Герасимов взяв на себе особисте командування «спеціальною військовою операцією» в Україні.
«Перебування Герасимова на посаді характеризується спробами розпочати загальний зимовий наступ з метою поширення російського контролю на весь Донбас. Через 80 днів стає все більш очевидним, що цей проєкт провалився», – наголосили у розвідці.
Зазначається, що на кількох напрямках фронту на Донбасі російські війська досягли лише незначних успіхів ціною десятків тисяч жертв.
«Значною мірою змарнувавши свою тимчасову перевагу в особовому складі, отриману в результаті осінньої «часткової мобілізації». Після десяти років перебування на посаді начальника Генштабу РФ існує реальна ймовірність того, що Герасимов розширює межі того, як довго російське політичне керівництво буде зазнавати невдачі», – підсумували у британській розвідці.
ЗСУ готуються до контрнаступу, потрібні важка техніка та підготовлені резерви, заявив глава Міноборони Олексій Резніков.
Також читайте: Владислав Селезньов: Аксенов створює власні ПВК, тому що армія РФ не захищатиме його життя і стан
Очільник Міноборони зазначив, що Україна очікує на майбутній Вільнюський саміт НАТО, який має засвідчити, що наша держава є не лише надійним партнером Альянсу, а й країною, яка добре вивчила російського агресора і вміє воювати проти нього.
«Головною загрозою для НАТО є росія. І лише Україна на практиці знає, як боротися з ворогом всього цивілізованого світу. Тож набуття нашою державою членства в Північноатлантичному альянсі та Євросоюзі – є одним із ключових елементів міцної системи міжнародної безпекової архітектури», – підсумував він.
Чи не надто українська влада перегріває суспільні очікування щодо великого контрнаступу на півдні? На це та інші питання в ефірі програми «Питання національної безпеки» з Валентиною Самар відповів відомий військовий експерт, кримчанин Владислав Селезньов.
- Президент Володимир Зеленський заявив, що наразі Сили оборони України не можуть перейти в контрнаступ та почати звільнення окупованих територій, позаяк країна потребує додаткової військової підтримки з боку партнерів, зокрема, постачанні бойової техніки та боєприпасів.