Новина

від 18.09.2023

Росія перекинула під Роботине тисячі десантників як звичайну піхоту – розвідка Британії

Про це у щоденному огляді повідомляє Міністерство оборони Великої Британії.

«Протягом останніх двох тижнів РФ, ймовірно, ще більше посилила 58-у загальновійськову армію додатковими підрозділами повітряно-десантних військ на Оріхівському напрямку у Запорізькій області», – йдеться у повідомленні.

Як зазначається, загалом щонайменше п’ять полків російських десантників зі складу 7-ї та 76-ї дивізій зараз, ймовірно, зосереджені у кількох кілометрах від прифронтового села Роботине.

За даними британської розвідки, у повному складі такі сили мають становити близько 10 тисяч елітних десантників. Проте майже всі підрозділи, швидше за все, перебувають у критичному стані.

«Поточна ситуація, ймовірно, буде сприйнята керівництвом ПДВ як вкрай незадовільна. Протягом усієї війни російське командування намагалося використовувати повітряно-десантні війська як високомобільну ударну силу для наступальних операцій. Втім знову їх використовують як лінійну піхоту для поповнення виснажених сухопутних сил», – йдеться в огляді.

***

24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові: план бліцкрігу – захопити Київ за два-три дні – провалився, російська армія відступила від столиці, зазнала нищівної поразки на Харківському напрямку, у листопаді 2022 року ЗСУ звільнили Херсон і правобережжя області. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України. 

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна Росії проти України на всіх майданчиках: YouTubeFacebook, TelegramTwitter


Теги: корупція, новини корупції

Новини партнерів