Новина

від 18.09.2023

Проект CIT опублікував фото російського підводного човна «Ростов-на-Дону» після ракетного удару по Севморзаводу

Фотографії опубліковані у Telegram-каналі Conflict Intellegence Team.

Як пише CIT, судячи з фото, підводний човен, ймовірно, отримав два удари. Перший із них пошкодив носову частину субмарини зверху, про нього на підставі супутникових знімків раніше заявляли експерти. Друге влучання припало у правий борт човна в зону за рубкою. Його, на відміну від першого, неможливо зафіксувати за супутниковими знімками.

«Норвезький незалежний військово-морський аналітик Тур Аре Іверсен, якому ми надали ці фото, вважає, що обидва влучання пробили міцний корпус субмарини. У результаті пошкодження отримали торпедний та житловий відсіки, а також, можливо, допоміжні приміщення за останнім та акумуляторні батареї. За знімками зовні неясно, наскільки вигоріли інші відсіки – це залежить від того, чи були задраєні люки між відсіками», – йдеться у публікації.

На думку експерта, пошкодження такого ступеня виводять субмарину з чинного складу флоту до кінця війни. Хоча її ремонт теоретично можливий, для цього, ймовірно, знадобиться транспортування підводного човна на Адміралтейські верфі Санкт-Петербурга. Але швидше за все, ремонт такого масштабу нерентабельний, і простіше побудувати новий човен цього ж класу, адже виробництво за проектом продовжується.

Підводний човен «Ростов-на-Дону» після ракетного удару 13.09.2023. Фото: t.me/CITeam

Дизель-електричний підводний човен проекту 636.3 «Варшавянка» Б-237 «Ростов-на-Дону» входить до складу 4-ої окремої бригади підводних човнів Чорноморського флоту РФ. 

Як повідомлялось, вночі 13 вересня 2023 року в результаті ракетної атаки по Севморзаводу в окупованому Севастополі пошкоджено два російські кораблі, які перебували на ремонті: великий десантний корабль «Минск» та підводний човен «Ростов-на-Дону» проєкту «Варшавянка». Для ідентифікації цілей, наведення та коригування вогню, а також розвідки на оперативній глибині залучили операторів сил спеціальних операцій.

***

24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові: план бліцкрігу – захопити Київ за два-три дні – провалився, російська армія відступила від столиці, зазнала нищівної поразки на Харківському напрямку, у листопаді 2022 року ЗСУ звільнили Херсон і правобережжя області. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України. 

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна Росії проти України на всіх майданчиках: YouTubeFacebook, TelegramTwitter


Теги: корупція, новини корупції

Новини партнерів