Новина

від 23.09.2023

В Україні запровадять бальну систему при нарахуванні пенсій: як вона працюватиме

Про це заявив прем’єр-міністр Денис Шмигаль, повідомляє Урядовий портал.

За його словами, із 1 березня 2024 року в Україні вже вдруге під час великої війни проведуть індексацію пенсій. У нарахуванні пенсій запровадять бальну систему.

Вона вирівняє диспропорції між пенсіонерами, які давно вийшли на пенсію, і тими, хто зробив це нещодавно. Відповідно, виплати пенсіонерам, які виходили на пенсію раніше, підтягнуться до сучасного рівня, пояснив очільник уряду.

Шмигаль пояснив, що мета оновлення пенсійної системи — забезпечити, щоб кожен український пенсіонер мав солідарну пенсію не нижче за 30% його середньої заробітної плати протягом життя. Разом із накопичувальним складником, який планують запустити з 2025 року, — це буде не менше 50%.

Щомісяця працевлаштовані громадяни сплачують внесок до Пенсійного фонду.

Із 2024 року цей внесок буде перерахований у бали відповідно до співвідношення між зарплатою людини та середньою зарплатою по Україні на той момент.

Якщо людина платила внески із зарплати, яка є середньою по країні, — отримає 10 балів. Вище середньої по країні — отримує, наприклад, 12 або більше балів. Якщо ж людина отримувала зарплату менше середньої, то їй нарахують 8 балів, пояснив Шмигаль.

Потім ці бали щороку будуть так само перераховуватись у пенсію, відповідно до актуальної середньої заробітної плати.

За словами прем’єр-міністра, це зробить солідарну пенсійну систему захищеною від інфляції та девальвації.

Індексація пенсій у 2024 році відбудеться за новим принципом, це дозволить у 2024 році підвищити середню пенсію до 6 тисяч гривень.

  • В Україні деяким пенсіонерам потрібно пройти ідентифікацію особистості. Раніше деяких пенсіонерів зобов’язали проходити щорічну ідентифікацію особи. Перевірку потрібно буде пройти до 31 грудня.
  • Пройти перевірку пенсіонери матимуть змогу двома способами. Скористатися сервісом «Дія.Підпис». Сервіс «Дія.Підпис» доступний на порталі електронних послуг Пенсійного фонду. Пенсіонери можуть зайти до особистого електронного кабінету та скористатися сервісом «Дія.Підпис» для проходження ідентифікації. Пройти консульське підтвердження. Пенсіонери також можуть пройти ідентифікацію особи, відвідавши відповідну консульську установу в країні свого проживання. Консульська посадова особа засвідчить їхнє нинішнє місце проживання за кордоном.
  • З початку серпня 2023 року в Україні не передбачено нових індексацій виплат, тому розмір пенсій залишиться таким самим, як і раніше. Раніше було проведено три підвищення пенсійних виплат для українців: індексація у березні, перерахунок пенсій працюючим пенсіонерам та індексація пенсій людям, які вийшли на пенсію за спеціальним законом.

Теги: корупція, новини корупції

Новини партнерів