Новина

від 02.10.2023

Політв’язнів Нарімана Джелялова та братів Ахтемових етапували з Криму до в’язниць на території РФ

Про це повідомила дружина Нарімана Левіза Джелялова у Facebook.

«Сьогодні Нарімана, Асана та Азіза насильно вивезли з Криму, етапувавши до в’язниць. Я навіть уявити не можу як важко Наріману їхати з Криму, адже його любов до Батьківщини вона невичерпна, незважаючи на погрози він один із тих, які залишалися і боролися за право вільно і чесно жити в Криму. Але реальність, на жаль, інша, де людські цінності, щоправда, чесність, прагнення жити у світі та свободі втратили свій сенс. Куди простіше маючи лише владу і силу брехливо і гидко звинуватити ні в чому не винних людей у безглуздих і абсурдних діяннях, при цьому знаючи про це. Наскільки низькою і підлою може бути людина я, на свій подив, побачила за ці два роки в особах людей, які фабрикували цю справу», – написала Левіза Джелялова.

Вона зазначила, що останні кілька тижнів перебування Нарімана Джелялова у СІЗО №2 Сімферополя його співробітники перешкоджали її спілкуванню з чоловіком через листи та дзвінки, хоча у нього на це було право.

«Я впевнена, що Наріман, як і Асан з Азізом, всі ці випробування, і незаконне висилання, і перебування в іншому місці пройдуть все також гідно, з честю і повагою, на відміну від тих людей, які незаконно запроторили їх до в’язниць. По іншому і бути не може. Адже правда за нами!», – додала дружина політв’язня.

У коментарі виданню Крим.Реалії Левіза Джелялова також повідомила, що за її інформацією, Нарімана Джелялова та Азіза Ахтемова планують відправити у в’язницю Красноярська, а Асана Ахтемова у в’язницю міста Володимир, відому як «Володимирський централ».

Як повідомлялось, 21 вересня так званий «Верховний суд» окупованого Криму засудив першого заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Нарімана Джелялова до 17 років позбавлення волі, двоюрідних братів Азіза та Асана Ахтемових – до 13 і 15 років за сфабрикованою ФСБ справою про «диверсыю на газопроводі» в селі Перевальне.

28 липня 2023 року у Сочі Третій апеляційний суд загальної юрисдикції, розглянувши апеляційні скарги на незаконний вирок «Верховного суду Криму» залишив без змін терміни позбавлення волі Наріману Джелялову, громадянському журналісту Асану Ахтемову та його двоюрідному брату Азізу Ахтемову, але посилив покарання, зобов’язавши утримувати їх перші три роки відбування покарання у в’язниці, а наступні – у колонії суворого режиму.

Нагадаємо:

  • 3 вересня в селі Левадки Сімферопольського району співробітники ФСБ обшукали будинок і затримали Асана Ахтемова. 4 вересня співробітники ФСБ вранці провели в селі Первомайське Сімферопольського району обшук в будинку заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Нарімана Джелялова, після якого його затримали і відвезли в невідомому напрямку. До цього вночі окупанти обшукали будинок і затримали жителя цього села Азіза Ахтемова нібито через причетність до вибуху газопроводу в селі Перевальному 23 серпня.
  • 6 вересня 2021 року «Київський райсуд» Сімферополя заарештував Нарімана Джелялова. Також «Київський райсуд» обрав запобіжний захід у вигляді утримання під вартою до  для двоюрідних братів Азіза і Асана Ахтемових, підозрюваних в скоєнні «диверсії» (ч. 1 ст. 281 КК РФ).
  • 23 вересня слідство ФСБ пред’явило Джелялову нове обвинувачення. Тепер він обвинувачується в скоєнні диверсії в складі організованої групи з п. «А» ч. 2 ст. 281 КК РФ (покарання – від 12 до 20 років позбавлення волі). І по ч. 4 ст. 222.1 КК РФ – незаконне придбання, передача, зберігання, перевезення, пересилання чи носіння вибухових речовин або вибухових пристроїв в складі організованої групи (покарання – від 10 до 15 років позбавлення волі). У листопаді 2021 року Джелялова також обвинуватили в контрабанді вибухового пристрою за ч.3 ст.226.1 КК РФ (незаконний перетин через митний кордон Митного союзу в рамках ЄврАзЕС вибухового пристрою, вчиненого організованою групою).

Теги: корупція, новини корупції

Новини партнерів