Новина

від 23.06.2022

Після атаки ЗСУ був серйозно пошкоджений блок-кондуктор на захопленому рф Одеському родовищі, супутник NASA зафіксував пожежу

Інформацію про результати українського удару Центр журналістських розслідувань отримав з власних джерел.

На свердловинах Одеського родовища газу приблизно в 60 км на північний схід від острова Зміїний встановлено три блок-кондуктори (БК-1, 2, 3), там же знаходились дві самопідйомні плавучі бурові установки – «Таврида» і «Україна» (перейменована рф на «Крим-1»).

«Під час атаки серйозні ушкодження отримав блок-кондуктор БК-1, встановлений на восьми свердловинах. Судячи з усього, удар пошкодив газопровід, який іде від блок-кондуктора до Голіцинського родовища і далі – до Глібовського підземного газосховища в окупованому Криму. Бурову установку «Таврида», яка стояла біля БК-1 зірвало з місця, але вона на плаву. А на СПБУ «Україна» зрізано вежу, на якій росіянами були встановлені засоби радіоелектронної розвідки», – повідомляють джерела ЦЖР.

Вони також наголошують, після того, як російські військові встановили на вкрадених українських цивільних об’єктах у Чорному морі засоби розвідки, ці об’єкти стали легітимними військовими цілями для ЗСУ.

СПБУ «Таврида» з встановленою на неї росіськими військовими РЛС «Нева» на Одеському родовищі Фото: Facebook Michael Gonchar

Як свідчать опубліковані Радіо Свобода супутникові знімки американського аерокосмічного агентства NASA, станом на 22 червня пожежа на блок-кондукторі на Одеському родовищі триває.

Вперше NASA зафіксувало пожежу 20 червня, коли російська влада звинуватила українських військових в ударі по бурових платформах. Тоді було зафіксовано три осередки пожежі.

21 червня пожежа посилилася. Тоді ж російська влада заявила, що вогонь підійшов до свердловини.

Пожежа на бурових платформах у Чорному морі, супутниковий знімок, 21 червня 2022 року Фото: worldview.earthdata.nasa.gov

Пожежа на бурових платформах у Чорному морі, супутниковий знімок, 21 червня 2022 року Фото: worldview.earthdata.nasa.gov

На знімках 22 червня видно чотири осередки пожежі.

Пожежа на бурових платформах у Чорному морі, супутниковий знімок, 22 червня 2022 року Фото: worldview.earthdata.nasa.gov

Як повідомлялося, 20 червня ЗСУ завдали ракетний удар по захопленим під час окупації Криму газодобувним платформам «Чорноморнафтогазу» на шельфі Чорного моря, де пізніше російські військові встановили станції радіолокаційні станції, які використовуються для спостереження за надводною обстановкою. Найсильнішим був перший удар по блок-кондуктору БК-1.

Морський експерт, керівник моніторингової групи Інституту Чорноморських стратегічних досліджень, головний редактор порталу BlackSeaNews Андрій Клименко вказує, що на морських платформах та блок-кондукторах вкраденого росією в України підприємства «Чорноморнафтогаз» російські військові встановили засоби радіоелектронної боротьби та радіолокаційного контролю підводної, надводної та повітряної обстановки, що охоплюють весь український сектор Чорного моря. Саме тому командуванням ЗС України було ухвалено рішення про нанесення по них ракетних ударів.

***

О 4 годині ранку 24 лютого 2022 року президент рф Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові, план бліцкрігу — захопити Київ за два-три дні — провалився, російська армія відступила від столиці. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України.

Центр журналістських розслідувань веде щоденну хроніку Війна росії проти України на всіх майданчиках:

YouTubeFacebook, TelegramTwitter


Теги: корупція, новини корупції

Новини партнерів