Ставицький виступив проти надання Україні Томосу

Колишній міністр енергетики і вугільної промисловості Едуард Ставицький зробив заяву проти надання Україні Томосу – указу предстоятеля помісної православної церкви Вселенського патріарха Варфоломія про незалежність української церкви.

Про своє негативне ставлення до ситуації, що склалася навколо православ’я в Україні, Едуард Ставицький розповів журналістам. «Ці люди в Києві відмовляються розуміти, що церковні канони не підлягають політичній ревізії. Навіть в радянські часи, коли з церков робили ангари, було дозволено втручатися у внутрішні справи православної громади», – заявив Едуард Ставицький.

Екс-міністр зазначив, що для нього не стала сюрпризом така поведінка української влади, яку він неодноразово критикував. «Я з великою повагою ставлюся до України і українського народу. Те, що я спостерігаю, мені боляче на серці. Я не абстрагувався від ситуації, стежу за нею. І у мене достатньо думок з цього приводу», – пояснює він.

Едуарда Ставицького вважали одним з найбільш побожних міністрів часів президентства Віктора Януковича. Він підтримував тісні стосунки з намісником Києво-Печерської Лаври митрополитом Павлом, якого вважав своїм духовним наставником. Більш того, в 2013 році відбулось унікальна для української політики богослужіння – вперше ціле міністерство прийшло молитися за працівників галузі і не тільки. Це було міністерство енергетики та вугільної промисловості Едуарда Ставицького на чолі з ним самим. Митрополит Павло звершив подячний молебень про шахтарів та всіх тих, хто щодня забезпечує теплом і електроенергією громадян України.

Після переїзду в Ізраїль колишньому міністру вдалося зберегти тісний зв’язок з Руською православною церквою, про що свідчить одна з фотографій нижче – Едуард Ставицький разом з дружиною спілкуються з єпископом Єрусалимської православної церкви патріархом Феофілієм ІІ.

Ставицький вважає, що незважаючи на дії київської влади, спрямовані проти єдності української православної церкви, в майбутньому все стане на свої місця. «Буде краще, якщо православні віруючі спокійно сприймуть ситуацію, продовжать відвідувати свою церкву, не беручи до уваги Томос. Рано чи пізно все владнається і справедливість переможе», – підсумував Едуард Ставицький.