Константинополь не дасть автокефалію українському православ’ю

У кінці травня Константинопольський патріархат може видати Томос, в якому не буде ні слова про церковну незалежність України. Навпаки – у документі буде закріплено підпорядкування українського православ’я Фанару.

По суті, мова йде про створення екзархату Вселенської патріархії в Україні. Іншими словами – Фанар має намір підпорядкувати собі УПЦ КП і УАПЦ, зробивши їх підконтрольною  митрополією у складі Константинопольського патріархату.

При цьому влада патріарха Варфоломія над цією митрополією буде повноцінною і всебічною. Наприклад, Константинополь зможе блокувати будь-які невигідні йому рішення Архієрейського собору свого екзархату в Україні, а також буде затверджувати будь-які кадрові та фінансові рішення.

Представники з УПЦ КП назвали таке рішення «обурливим»: «УПЦ Київського патріархату нехай зараз і не визнається світовим православ’ям, але вона незалежна в своєму управлінні. У нас свій патріарх і центр управління, який знаходиться у Києві. Константинополь хоче нас позбавити волі і повністю підпорядкувати собі. Навіщо нам такий варіант?»

При цьому патріарх УПЦ КП Філарет в інтерв’ю DW ще в січні цього року говорив, що виступає проти подібного рішення: «Ніяких етапів. Яка різниця – підкорятися Москві або підкорятися Константинополю? Україна – незалежна держава», – відповів він на питання про можливе підпорядкуванні Константинополю.

У свою чергу високопоставлений ієрарх УПЦ КП, Архієпископ Донецький і Маріупольський Сергій (Горобцов) підтвердив той факт, що позиція його церкви не змінювалася: «Нам важливо, щоб патріарх був тут, у Києві, і ми не підпорядковувалися ні Москві, ні Константинополю».


Нагадаємо, президент України Петро Порошенко заявив про намір звернутися до архієпископа Константинополя, Вселенського патріарха Варфоломія із закликом видати Томос щодо єдиної помісної Православної церкви в Україні і закликав Верховну Раду оперативно підтримати його.