Викрита в шахрайстві Renault SA змінює керівництво корпорації і своїх дилерів в Україні

Глава Renault і творець альянсу автоконцернів Renault-Nissan-Mitsubishi Карлон Гон в понеділок був заарештований в Токіо за передбачувані фінансові злочини. Головний виконавчий директор Nissan Хірото Сайкава зазначив, що Гон, який у свій час врятував від невдач Nissan, був затриманий в понеділок за підозрою в порушенні японських фінансових законів. Протягом кількох останніх місяців Карлос Гон та директор Renault Грег Келлі перебувають під слідством у Nissan після скарг інформаторів. Вже завтра відбудеться засідання ради, на якому буде ухвалено рішення про звільнення винних у порушеннях.

Згідно з результатами розслідування, проведеного і переданого Nissan, Гон і Келлі протягом багатьох років штучно занижували доходи у звітах для фондової біржі Токіо. Крім того, використовували активи компанії в особистих цілях. Згідно даних японського видання Kyodo, Карлос Гон навмисне не відзвітував про свої додатковы доходи в розмірі $ 44 млн.

На даний момент, акції Renault арештовані, внаслідок чого вони впали більш ніж на 15 %.

Варто відзначити, що неприємності супроводжують Renault, офіційним дилером якого є Група компаній “АІС” (власники Дмитро Святаш і Василь Поляков), і в Україні. Так, активи підприємства були арештовані в рамках справи про шахрайство і на даний момент припинили своє функціонування п’ять автосалонів у Києві, Дніпрі, Одесі та Запоріжжі.

Також варто відзначити, що раніше ряд ЗМІ звинуватив Renault, керівництво якого було інформовано про наявність відкритих кримінальних проваджень стосовно власників АІС, в “торгівлі” на крові.

Імовірно, звільнення винних у махінаціях Карлоса Гона і Грега Келлі, відмова від співпраці з групою АІС продемонструють боротьбу з шахрайством, стабілізують репутацію Renault і дозволять відновити довіру інвесторів до цінних паперів.